ABD de eğitim

AMERİKA DİL OKULLARI - AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ - AMERİKA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Dil EğitimiAmerika'nın farklı eyaletlerinde onlarca dil okulundan biri mutlaka sizin için uygundur. İngilizce dil eğitiminde uzman eğitmenler ile kariyeriniz için büyük bir adım atın!

Internship - Uzun Dönem Maaşlı Staj Programı

Intership (maaşlı staj) programı US State Department tarafından J-1 vizesi altında sunulan ve profesyonel gelişime imkan sağlayan mesleki gelişim programıdır.

'INTERN' statüsünde ABD'de sektörel deneyim elde etmek isteyen adaylara, mezuniyetlerinin üzerinden geçen süre gözetilmeksizin 32 yaşına kadar bu programa katılım hakkı sunulmaktadır.

Bu program kesinlikle bir 'çalışma programı' olmayıp, sunulan vize bir çalışma vizesi değildir. J-1 altında gerçekleşen tüm programlar kültürel değişim amacını taşıyan ancak kişilere üniversitede öğrenim gördükleri branşta deneyim kazanma imkanı sunan programlardır.

Internship programı da J-1 vizesi altında kişilere üniversite öğrenim gördükleri branş ile ilgili olarak ABD'de 6-12-18 aylık değişen sürelerde sektörel deneyim elde imkanını sunmaktadır.

Internship - Trainee Program Seçenekleri

Programa Neden Katılmalıyım?

Internship (maaşlı staj) programı süresince bütün katılımcılar, program boyunca kuralları katılımcının intern statüsünde bulundukları kurum bünyesinde önceden belirlenmiş ve onaylanmış olan işletme içi mesleki eğitim içeren bir rotasyona tabi tutulurlar.

Internship (maaşlı staj) programında tüm pozisyonlar başlangıç seviyesindedir. Ancak katılımcılar sorumluluk alabilme yeteneklerine bağlı olarak kurum içerisinde supervisor statüsüne yükselebilme imkanı verir. Bu eğitim size mesleki anlamda artı değerler sağlayacak ve kariyerinizi daha sağlıklı bir şekilde planlamanıza yardımcı olacak. Bu sayede olayları değerlendirme, ölçme ve çözmedeki yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Ayrıca özgeçmişinize ciddi bir yurtdışı deneyimi yazabileceksiniz.

Nerelerde Staj Yapabilirim?

Turizm ve Otel İşletmeciliği
Genel işletmecilik altında: Pazarlama/Satış/ Finans/ İnsan Kaynakları
Mühendislik altında: Peyzaj Mimarlığı/ IT/ Bilgisayar Mühendisliği

Aylık Gelirim Ne Kadar Olur?

Internship (maaşlı staj) programında katılımcı intern statüsünde bulunduğu işletmelerde saatlik 7.00 - 12 USD arasında ücret alabilmektedir. Haftalık 35 - 40 saatlik sürelerde görev almak mümkündür. Haftalık 40 saat aşımında 'overtime payment' kuralı işlemektedir.

Konaklama ve Sağlık Sigortası

Konaklama

Genel uygulamada katılımcılar intern statüsünde görev alacakları işletmenin sunduğu imkânlar çerçevesinde konaklama koşullarına sahip olurlar. İlk 5-7 gün içerisinde kişi işletme bünyesinde ve/veya işletme tarafından sağlanan geçici yerlerde kalmaktadır. Bu geçici süre içerisinde konaklama çeşidine karar verebilmektedir. Bu konudaki tüm seçenekler katılımcıya işletme tarafından sunulan sözleşmede belirtilir.

Sağlık Sigortası

ABD hükümetinin belirlemiş olduğu program kuralları gereğince katılımcıların Internship programına başlamadan önce sınırları yine US State Department tarafından belirlenmiş olan sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir. Internship programı katılımcıları, program kuralları çerçevesinde otomatik olarak sigortalanmaktadır.

Oryantasyon Süreci

Doğru özgeçmiş yazımı ve başvuru mektubu hazırlama gibi detaylarda ABDEgitim Internship koordinatörleri size gereken desteği vermektedir. Gitme aşamasına geldiğinizde koordinatörlerimiz Amerikan iş hayatıyla ve kültür şokuyla ilgili seminerler düzenlemektedir. Yine ABDEgitim Internship koordinatörleri ile birlikte İşverenlerle yapacağınız görüşmelerden önce etkili konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Stajınız süresince her türlü soru/sorununuz ile ilgili ABDEgitim danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Başvuru Süreci ve Vize İşlemleri

Başvuru süreci, ABDEgitim'e İngilizce CV'nizi göndermenizle başlar. CV'niz inceledikten sonra, ABDEgitim internship koordinatörü sizinle İngilizce mülakat yapar. Eğer programa katılmanız uygun görülürse mülakat sonunda sizden başvuru formunu doldurmanız istenir. Başvuru formu ile birlikte kayıt ücreti olan xxx USD tahsil edilir. Sözleşmenin imzalanmasıyla sizin için uygun pozisyonlar araştırılır ve bu pozisyonları sağlayan işverenlerle birebir mülakatlarınız organize edilir. Yaptığınız görüşmelerden olumlu yanıt almanız halinde sizin için de uygun olan tüm pozisyonlar değerlendirilerek beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan pozisyona yerleşiminiz yapılır. Staja kabulünüzle birlikte vize aşaması başlar ve ABDEgitim, bu noktada da size her türlü yardımı sağlar. Gitmeden önce Amerikan iş hayatı ve kültürü hakkında gerekli ön bilgiler mutlaka size gerek sözlü gerek yazılı olarak sunulmaktadır. Ayrıca stajınız boyunca yine her türlü soru/sorununuzda ABDEgitim'den danışmanlık alabilirsiniz.

Sözleşmenin imzalanmasıyla minimum 3 aylık bir iş arama süreci başlatılır ve ABDEgitim koordinatörleri belirlenen son tarihe kadar adayın tecrübelerine ve eğitimine uygun bir staj yeri bulma garantisi verirler. Bu süreç içerisinde koordinatörler aday ile sürekli iletişim halindedirler ve gelişmeleri adaya bildirirler.

Vize İşlemleri

Intership (maaşlı staj) programı bir kültürel değişim vizesi olan J-1 vizesinin sağladığı yasal koşullar çerçevesinde gerçekleştirir. J-1 vize başvurusu için DS 2019 vize talep formu gerekir. Bu belge internship sponsorluğu sağlayan US State Department tarafından onaylı temsilciliğini yürüttüğümüz ilgili vize sponsor organizasyonunca hazırlanmaktadır. Ancak aday formu temin ettikten sonra J-1 vizesini tasdik ettirmek için ABD Elçiliğine/Konsolosluğuna bizzat başvurmak zorundadır. J-1 Vizesinin onaylanma inisiyatifi tamamen ABD Elçiliğine/Konsolosluğuna aittir.

0543 292 41 92

 info@islands-turkey.com

ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Amerika Kampanyalar

ABD Dil Okulları Kampanyalar


Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız

Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı


Amerika Programlarımız

Diger Egitim Sitelerimiz

Ana Sayfa | İLETİŞİM | Site Haritası
Amerika Eğitim Kampanyalar